Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

Usuwanie kurzajek

Kurzajki są to zmiany wirusowe (wirusy HPV). Zmiany skórne dotyczą głównie skóry rąk, stóp, twarzy. Mamy wiele kłopotów w leczeniu pacjentów z kurzajkami. Na wirusy medycyna wciąż nie ma wystarczająco dobrych środków terapeutycznych. Walkę z kurzajkami pacjenci rozpoczynają zwykle od środków dostępnych w aptekach w postaci płynów do smarowania. Te jednak okazują się w wielu przypadkach niewystarczające. Mało tego, w trakcie smarowania często dochodzi do jeszcze większego rozsiania kurzajek.

My próbujemy usunąć je zabiegami mrożenia ciekłym azotem, elektrokoagulacja prądem lub też łyżeczkujemy. To lekarz podejmuje decyzję, który ze sposobów będzie użyty w danym przypadku. Zwykle nie wystarcza jeden zabieg. Najczęściej trzeba pokazać się jeszcze raz po paru dniach aby ocenić, czy zabieg był wystarczający, czy też trzeba go powtórzyć. Czasem zabiegów jest kilka .

Zdarza się, że po jednym, czy dwóch zabiegach lekarz poleca jeszcze kontrolę w celu jak najwcześniejszego usunięcia ewentualnych odrostów. Nie zawsze jednak jest tak źle! Wiele zabiegów jest jednak jednorazowa!

Powrót