Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Trądzik zwyczajny i różowaty

Tradzik zwyczajny , zwany takze młodzieńczym , to szczególnie częsty powód wizyt u dermatologa. Choroba dotyczy młodzieży ale także dojrzałych pacjentów. W każdym wieku można ja wyleczyć, choć w wielu wypadkach jest to niełatwe. W przypadku kobiet trądzik wymaga zawsze leczenia skojarzonego- dermatologicznego i hormonalnego. Inaczej nasze postępowanie nie jest skuteczne, bądź trądzik powraca bez końca.

W naszym gabinecie zwracamy na to szczególną uwagę i kierujemy do współpracujących z nami endokrynologów. Zwykle poza proponowanym leczeniem dermatologicznym wymagamy wykonania badan hormonalnych. Co ciekawe, w większości przypadków kobiety nigdy wcześniej nie miały pobranych właściwych hormonów ! Mamy dobre wyniki leczenia, o czym można przekonać się na licznych forach internetowych. Staramy się być po prostu skuteczni. Leczymy zarówno preparatami zewnętrznymi jak i lekami doustnymi.

Tradzik różowaty czesto wyglada podobnie jak zwyczajny, choc najczęściej dotyczy pacjentów w okresie meno lub andropauzy. Tworzy się z reguły na podłożu rumieniowym. Skora jest zaczerwieniona, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, nadwrażliwa na bodzce termiczne, pokarmowe, stres, słońce. Jest bardzo trudny do leczenia. Czasem pomaga zamkniecie naczyń, wskazana jest ochrona przeciwsłoneczna. Poza tym leczenie jest dosc podobne jak w trądziku zwyczajnym.

Stosujemy antybiotyki ale także izotretinoinę. Po skończonym leczeniu w celu zniwelowania śladów po trądziku, blizn, przebarwień wykonujemy złuszczania czyli peelingi. Mamy ich w swojej ofercie kilka rożnych rodzajów. M.in. eksfoliację kwasem pirogronowym, glikolowym, migdałowym, salicylowym, peeling TCA, peelingi retinolowe czy też połączenia kilku rodzajów peelingów równocześnie.

Powrót