Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Łojotokowe zapalenie skóry

Jest to szczególnie przewlekle i szczególnie kłopotliwe schorzenie dermatologiczne. Ma ono przebieg wybitnie nawrotowy. Zwykle jest dowodem na wysoką aktywność hormonów androgennych u danej osoby. Dlatego u kobiet poleca się konsultacje endokrynologiczną a obniżenie poziomu hormonów androgennych daje dobre efekty. Zapalenie łojotokowe skóry polega na zmianach rumieniowo-złuszczających w obrębie skóry owłosionej głowy, twarzy, okolic zausznych, pleców, mostka. Może zostać pomylone z łuszczycą, gdyż w tych rejonach jest do niej trochę podobne.

Schorzenie jest nieprzewidywalne w swoim przebiegu. Może zaostrzyć się z dnia na dzień i tak samo szybko się poprawić. Na jego przebieg oprócz układu hormonalnego ma wpływ wiele innych czynników jak stan psychofizyczny organizmu, współistnienie innych chorób, warunki klimatyczne, używane kosmetyki itd.

Leczenie polega na stosowaniu leków przeciwgrzybiczych, sterydów zewnętrznych, szamponów przeciwłupieżowych, imunomodulatorów oraz szczególnego rodzaju kosmetyków. Dobór metody leczenia jest zawsze indywidualny i jest nie lada wyzwaniem dla lekarza dermatologa.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00