Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Leczenie łysienia u kobiet i mężczyzn

Przyczyn jest wiele. Najczęściej wina leży w nieprawidłowościach hormonalnych, zażywanych lekach, przebytych chorobach, stresie. Zawsze staramy się znaleźć przyczynę, choć nie zawsze to się udaje. Zlecamy wykonanie wielu badań dodatkowych, wśród, których u kobiet zawsze znajduje się diagnostyka hormonalna. Co ciekawe, wiele kobiet już ją miało, jednak interpretacja wyników nie była prawidłowa. Wobec skóry i włosów stosuje się tzw. normy wiekowe, na co nie zwraca się wystarczającej uwagi analizując poziomy hormonalne.

U mężczyzn jest nieco prościej, gdyż zwykle mamy do czynienia z problemem łysienia androgennego.

Łysienie plackowate

Osobnym typem łysienia jest tzw.łysienie plackowate. Jest to proces autoimmunologiczny. Polega on na charakterystycznym sposobie wypadania włosów, pojawiają się okrągłe badz nieregularne wyłysienia. Schorzenie nie jest łatwe . Lekarze dermatolodzy zlecają na ogół leczenie zewnętrzne wieloma preparatami. Czasem, przy szybkim postępie choroby, podaje się leki cytostatyczne, próbuje leczenia fototerapią.

Metody leczenia wypadania włosów

Leczenie łysieniaPoza leczeniem farmakologicznym, stosujemy tzw. mezoterapię. Jest to ostrzykiwanie skóry głowy specjalnymi koktajlami pobudzającymi, z bardzo dobrym efektem. Zabieg robi się co 7-10 dni. Nie jest to bardzo nieprzyjemne i wszyscy pacjenci wytrzymują z powodzeniem serię kilku zabiegów.

U mężczyzn z łysieniem androgennym zwykle proponujemy preparat doustny. Jego efektywność jest dość znaczna. Można to zauważyć na zdjęciach pokazujących efekt leczenia.

 

Mężczyźni stosujący preparat doustny przez 2 lata

 

Mężczyźni stosujący preparat doustny przez rok i zmiana na PLACEBO

 

Mężczyźni stosujący placebo przez rok i zmiana na preparat doustny

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00