Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28
  • Ikonka do zabiegów dermatologicznych
  • Dermatologia ogólna

Dermatologia ogólna to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry. W Dermedica skutecznie leczymy choroby dermatologiczne i weneryczne. Nasz lekarz dermatolog przyjmuje pacjentów w każdym wieku. 

Zajmujemy się zarówno leczeniem schorzeń skóry o lekkim przebiegu, zmian skórnych, jak i leczeniem chorób wenerycznych oraz trudniejszymi problemami, jakimi są nowotwory skóry. Dermatologia ułatwia codzienne funkcjonowanie, ratuje zdrowie i życie. Sprawdź naszą ofertę.

Choroby barwnikowe skóry

Centrum medyczne Dermedica oferuje pomoc z zakresu dermatologii ogólnej. Lekarz specjalista doradzi, jak postępować ze zmianami barwnikowymi, takimi jak znamiona, plamy soczewicowate, melazma.. Zajmujemy się też diagnostyką i leczeniem chorób skóry, wywołanych czynnikami fizykalnymi, np. zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Leczenie infekcji skórnych

Wystarczy chwilowy spadek odporności, aby poczuć negatywny wpływ bakterii, wirusów i grzybów na stan skóry. W naszym gabinecie leczymy takie choroby bakteryjne, jak: liszajec zakaźny, róża, czyraki, trądzik zwyczajny i różowaty.

Bywasz na basenie? Przytrafia Ci się grzybica? Wyleczymy grzybice skóry, paznokci, ale też łupież pstry.

Kurzajki, mięczak zakaźny, brodawki płaskie, półpasiec, opryszczka wargowa i narządów płciowych oraz bardzo powszechna infekcja wirusem HPV to z kolei wirusowe choroby skóry. Zapewniamy możliwość leczenia chorób dermatologicznych również tego typu. W przypadku infekcji HPV, leczymy głównie mężczyzn. Kobiety zachęcamy do wizyty u ginekologa.

Choroby uwarunkowane genetycznie i alergiczne

Na geny wpływu nie mamy, ale Dermedica może pomóc, bo nasz specjalista dermatolog zajmuje się m. in. terapią chorób dziedziczonych, jak łuszczyca, zaburzenia rogowacenia, atopowe zapalenie skóry, rogowacenie mieszkowe, niektóre choroby tkanki łącznej.

Uczulenia to plaga naszych czasów, która nie omija też skóry. Dokuczają nam jako alergie skórne, atopowe zapalenie skóry (wyprysk atopowy) lub kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy). Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia chorób alergicznych skóry. Jeśli ten problem dotyka właśnie Ciebie, skontaktuj się z nami!

Leczenie chorób wenerycznych

Choroby weneryczne, czyli przenoszone drogą płciową to temat, do którego podchodzimy profesjonalnie, taktownie i dyskretnie. Kiła, rzeżączka, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, choroby wirusowe takie jak mięczaki i kłykciny, drożdżyca i zapalenie napletka oraz sromu o innym pochodzeniu to trudne problemy, ale nasz lekarz specjalista pomoże w ich rozwiązaniu. W przypadku kłykcin, zajmujemy się leczeniem mężczyzn. Kobiety zachęcamy do poddania się diagnostyce i leczeniu ginekologicznemu. Jeśli chodzi o kiłę, to jesteśmy w stanie ją rozpoznać i zlecić odpowiednie badania, a leczenie polecamy w Klinice Wenerologii.  

Leczenie innych chorób skóry

Niektóre zmiany zapalne skóry mogą wskazywać na związek z żylakami lub chorobami naczyń krwionośnych, jest to np. wyprysk podudzi. Zaproponujemy skuteczne metody leczenia tej dolegliwości.

Podejmujemy się też terapii wielu innych chorób skóry – łojotokowego zapalenia skóry (inaczej wyprysku łojotokowego lub ŁZS), przyłuszczycy, a także wypadania włosów i łysienia u kobiet i mężczyzn. Zapraszamy do naszej kliniki młodzież, mającą problemy z trądzikiem.

Leczenie zmian przednowotworowych i nowotworowych

Nieleczone stany przednowotworowe skóry, takie jak rogowacenie posłoneczne czy rogowacenie starcze, z czasem mogą zmienić się w raka. Warto więc obserwować się i odwiedzić lekarza w razie, gdyby pojawiły się niepokojące zmiany skórne.

W naszym gabinecie zajmiemy się zarówno łagodnymi zmianami nowotworowymi (naczyniaki, włókniaki, tłuszczaki), jak i usuwamy raka skóry – podstawnokomórkowego, kolczystokomórkowego, czerniaka. Oczywiście niektóre z nich będą wymagały dalszej konsultacji onkologicznej.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00