Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Peelingi medyczne

Są to zabiegi złuszczania wykonywane rożnymi preparatami. Można używać tych metod do likwidacji przebarwień, blizn potrądzikowych, poprawy skóry starzejącej się. Zabiegi peelingów działają też przeciwłojotokowo oraz oczyszczająco.

W zależności od użytej metody peelingi mogą być płytsze lub głębsze. Płytkie z reguły nie wyłączają z życia. Głębsze mogą przez kilka dni sprawiać, ze wygląda się dość kłopotliwie. Najczęściej jest to seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie.

Peeling TCA – tzw. easy peeling. Lekarz dermatolog go kwasem trojchlorooctowym. Tuż po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, Może być obrzęknięta. Po kilku dniach zaczyna się złuszczanie trwające kilka dni. Wygląd twarzy jest taki, że dość często wyłącza z normalnego funkcjonowania. zabiegi peelingu TCA wykonuje się co ok. 3 tygodnie. Najczęściej kilka razy.

Eksfoliacja – to seria zabiegów rożnymi rodzajami kwasów. W naszym gabinecie wykonujemy eksfoliację kwasem glikolowym, pirogronowym, salicylowym, migdałowym . Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, na ogol nie ma ewidentnego złuszczania i dziwnego wyglądu po zabiegach. Dlatego te zabiegi są polecane osobom, które nie mogą pozwolić sobie na wyłączanie z pracy czy szkoły. Eksfoliację wykonuję się co 10-14 dni, 5-6 razy. Jest ona szczególnie skuteczna jako sposób poprawy skóry zniszczonej trądzikiem, skłonnej do łojotoku, zanieczyszczonej.
Peeling łączony – to niezwykle udane połączenie eksfoliacji z tzw. peelingiem żółtym. W pierwszym etapie wykonujemy eksfoliację kwasem pirogronowym, następnie nakładamy peeling żółty, który pacjentka zmywa w domu po kilku godzinach. Ten zabieg jest szczególnie lubiany przez pacjentów, zwłaszcza po świeżo zaleczonym trądziku. Poprawia on ślady powstałe w przebiegu trądziku. Jest naprawdę skuteczny. W kilka dni po zabiegu występuje ewidentne złuszczanie, ale jest ono dość dyskretne. Potrzeba ok. 5 zabiegów co 2 tygodnie.

Peeling żółty – tzw. yellow peeling. Jest to dość długi zabieg polegający na wstępnym uwrażliwieniu skóry specjalnymi preparatami a potem na nakładaniu kilku warstw żółtej substancji co 30-40 minut. W efekcie dochodzi do dość obfitego złuszczania, które trwa kilka dni. Zabieg jest dość przyjazny dla skóry i nadaje się doskonale do jej odmładzania. Musi być powtórzony kilka razy co 4-6 tygodni. Najczęściej nie wyłącza z życia.

Inne peelingi retinolowe  – proste w wykonaniu, szybkie i zupełnie bezbolesne. Po ich nałożeniu w gabinecie pacjent idzie do domu z nałożonym preparatem. Zmywa preparat w domu, natłuszcza skórę i przez kilka dni złuszcza się obficie. Peelingi te daja bardzo dobry efekt w niwelowaniu śladów po trądziku, odświeżają i oczyszczaja twarz. Najczęściej nie wyłączają z zycia zawodowego czy szkoły.

Cosmelan – to niewątpliwie najlepszy na rynku zabieg na przebarwienia. Jest bardzo kosztowny ale wart swojej ceny. Większość pacjentek ma zupełne lub prawie zupełne ustąpienie przebarwień. Warunkiem powodzenia jest kontynuowanie leczenia poprzez stosowanie kremu Cosmelan 2 przez wiele miesięcy po zabiegu. Zabieg Cosmelan jest bardzo prosty. Skórę smaruje się musztardowej barwy maską a potem w domu zmywa po kilku godzinach. Przez pierwsze dni po zabiegu występuje zwykle dość obfite złuszczanie, które może wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Należy stosować specjalne postępowanie pozabiegowe.

Mikrodermabrazja

Jest to bardzo powszechna metoda złuszczania mechanicznego naskórka. Wykonuje się ją specjalnym aparatem posiadającym diamentowe głowice do ścierania. Zabieg jest dość delikatny. Skóra staje się oczyszczona i bardziej rozświetlona. Powtarza się go co 10-14 dni kilka razy. Można wykonywać mikrodermabrazję na zmianę z peelingami chemicznymi. Daje to bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00