Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Likwidowanie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Stosujemy przede wszystkim preparaty bezpieczne, mające dobrą opinię wśród lekarzy i pacjentów. Te wstrzykiwane w zmarszczki utrzymują się w skórze kilka miesięcy, czasem trochę dłużej. Mają one wiele odmian. Niektóre wstrzykuje się w zmarszczki głębokie, inne w powierzchowne, a jeszcze inne bardzo głęboko w celu modelowania kształtu twarzy. Są wsród nich preparaty wstrzykiwane w usta, jak również preparaty wstrzykiwane w postaci licznych depozytów , szeroko w obrębie całej twarzy i szyi.Po zabiegu mogą pojawić się drobne krwiaczki w miejscu wstrzyknięć, niewielki obrzęk. ale te objawy szybko mijają.

Z powodu epidemii niektóre zabiegi czasowo nie są wykonywane. Prosimy dowiedzieć się przed wizyta o te, które  Państwa interesują.

Preparaty wyłączające mimikę górnej części twarzy

Preparat wstrzykuje się  w celu wyłączenia niektórych mięśni mimicznych decydujących o pojawianiu się zmarszczek czołowych i tzw. kurzych łapek. Powoduje zrelaksowanie tych mięśni. Owocuje to wygładzeniem czoła i okolic oczu. Ostatnio preparat wstrzykuje się także w dolne części twarzy, okolice ust oraz szyję, uzyskując także pewien efekt poprawy.W zależności od potrzeb wstrzykuje się różną ilość preparatu. Od tego zależy cena zabiegu. Stąd też nie widząc pacjenta nie do końca umiemy udzielić telefonicznie informacji co do ceny jaką trzeba będzie ponieść za zabieg. Zabieg powtarzamy co ok 4 miesiące.

Preparat można wstrzykiwać także w celu zmniejszenia potliwości. Powoduje on bowiem czasowe wyłączenie gruczołów potowych. Ostrzykuje się głównie pachy, dłonie i stopy. Skuteczne wyłączenie pocenia utrzymuje się ok 8 miesięcy. W związku z bardzo dużą dawką  potrzebną do ostrzyknięcia tych powierzchni cena zabiegu jest bardzo pokaźna.

Dermapen

To urządzenie do mikro nakłuwania skóry twarzy, szyi, głowy, brzucha, pośladków lub dowolnej innej powierzchni ciała. Dzięki systemowi pulsujących igieł urządzenie wykonuje seryjne nakłucia skóry na regulowaną głębokość 0,5-2,5mm. W ich wyniku zostaje pobudzony proces intensywnej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Poprawiamy więc gęstość i elastyczność skóry, zmniejszamy zmarszczki, pory, uzyskujemy zwężenie i spłycenie rozstępów, redukcję blizn potrądzikowych i pooparzeniowych. POnadto zabieg ten reguluje proces melanogenezy, dzięki czemu możemy uzyskać ujednolicenie i rozjaśnienie przebarwień. Mikro nakłuwanie frakcyjne pozwala także na wprowadzenie do skóry wielu czynników aktywnych, jak koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty z kwasem hialuronowym, krzemionką, aminokwasami. Zabieg trwa 15-30 minut. Wykonuje się go po znieczuleniu kremem znieczulającym. Robimy kilka przejść w różnych kierunkach po leczonym obszarze, uzyskując zaczerwienienie i punkcikowate krwawienie.Pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Przez kilka dni należy smarować te miejsca kremami łagodzącymi. Po 3-4 dniach pojawia się złuszczanie naskórka, które trwa kilka dni. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z efektami pozabiegowymi.

Karboksyterapia

To metoda znana już od wielu lat ale  ostatnio znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Polega na podaniu do skóry bądż tkanki podskórnej kontrolowanych ilości tzw.medycznego dwutlenku węgla. Uważa się ją za bardzo bezpieczną. CO2 wchodzi w reakcję z woda inicjując kaskadę procesów biochemicznych, w konsekwencji których zwiększa się uwalnianie tlenu do tkanek, przepływ krwi, przepuszczalność naczyń kapilarnych. Wzrasta elastyczność włókien kolagenowych, a obszar zabiegu jest znacznie lepiej dotleniony. Zabieg poprawia jędrność skóry, redukuje zmarszczki ( jest rewelacyjny na zmarszczki i cienie wokół oczu ), leczy blizny, rozstępy, obrzęki limfatyczne kończyn, niegojące się rany a nawet cellulit. Karboksyterapię można wykorzystywac także w celu leczenia opornych ognisk łuszczycy.  Świetne efekty uzyskujemy przy leczeniu wypadania włosów oraz różnych postaci łysienia. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca. Zabiegi są mało inwazyjne, prawie niebolesne, nie wymagają żadnego przygotowania, a okres rekonwalescencji jest minimalny. Cykl zabiegowy to z reguły 5-15 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. W naszym gabinecie mamy wspaniałe urządzenie do karboksyterapii najnowszej generacji CDT Evolution.

Autologiczne osocze bogatopłytkowe

Szeroko stosowania i bardzo bezpieczna metoda, używana coraz szerzej w medycynie estetycznej, ortopedii , stomatologii, okulistyce, implantologii, medycynie sportowej. Wykorzystuje ona fakt, ze nasze płytki krwi zawieraja wiele tzw. czynników wzrostu, czyli substancji pobudzających nasze komórki macierzyste do regeneracji, odbudowy i gojenia uszkodzonych tkanek. Tuż przed zabiegiem pobiera się od pacjenta za pomocą specjalnych zestawów kilka mililitrów krwi, którą następnie odwirowuje się w  wirówce, a pozyskane w ten sposób osocze pobiera się jałowymi igłami do strzykawek, a nastepnie podaje w określone miejsce. Aby płytki krwi pozostały w nienaruszonym stanie i były aktywne biologicznie – wymagane jest używanie specjalnych zestawów do pobierania i odwirowywania krwi. Preparat podajemy metodą mezoterapii, czyli wstrzykujemy.  Należy ją wykonywać w seriach. W monoterapii powinno się wykonac 3-4 zabiegi co 2 tygodnie, a w zestawieniu z innymi metodami ( nakłuwanie frakcyjne, karboksyterapia, mezoterapia koktajlami, pilingi ) odstepy między zabiegami wydłużamy do ok 4 tygodni. Zabieg jest niezwykle bezpieczny, nie powoduje alergii, nietolerancji, jest biokompatybilny z ciałem, naturalny. Po zabiegu może pojawić się zasinienie, obrzęk, niewielka bolesność, ale ustepują one w ciągu kilku dni. Wskazaniem do zabiegu są objawy starzenia skóry, zmarszczki, ale także blizny, rozstępy, trudno gojące się rany. Metoda jest niezwykle skuteczna w leczeniu i profilaktyce chorób skóry głowy ( wypadanie włosów, łysienie ), zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Choć zabieg z wykorzystaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest bardzo bezpieczny, to jednak istnieją do niego przeciwwskazania – choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, ciąża, laktacja, ostre choroby wirusowe, HIV, przewlekłe schorzenia wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z efektami pozabiegowymi.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00