Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to zabiegi wypalania zmian skórnych prądem elektrycznym. Stosujemy je głównie w przypadku m.in. włókniaków, brodawek łojotokowych, małych kurzajek oraz tzw. brodawek płaskich twarzy.

Urządzenia do elektrokoagulacji

Elektrokoagulację wykorzystuje się też do zamykania naczyń metodą igłową (więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale „Dermatologia estetyczna”). Dysponujemy dwoma urządzeniami do elektrokoagulacji.

Elektrokoagulacja – na czym polega?

Elektrokoagulacja to zastosowanie prądu elektrycznego (specjalnych elektrod drażniących) wysokiej częstotliwości – metodę tę od dawna wykorzystuje się również w dermatologii. Jest w pełni bezpieczna, bardzo skuteczna, mało inwazyjna. Obecnie służy przede wszystkim do usuwania zmian skórnych, włókniaków i brodawek, a także koagulowania naczyń krwionośnych podczas zabiegów chirurgicznych, np. usuwania znamion itp.

Zapewniamy profesjonalną konsultację dermatologiczną, najwyższy poziom bezpieczeństwa, nowoczesne urządzenia i rozwiązania technologiczne oraz trwały efekt.

Ile trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy od wielkości usuwanej zmiany – pojedynczą zmianę można usunąć w ciągu kilku sekund. Bezpośrednio po nim mogą wystąpić zaczerwienienia, strupki, obrzęk na skórze, ale ustępują one po kilku dniach. Co ważne, elektrokoagulacja może być nieco niekomfortowa, ale bardziej wrażliwe osoby mogą otrzymać przed zabiegiem miejscowe znieczulenie odpowiednim kremem. Tuż po zabiegu można powrócić do swojej standardowej aktywności.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00