Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Dermapen, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe

DERMAPEN – to urzadzenie do mikronakłuwania skory twarzy, szyi, głowy, brzucha, pośladków lub dowolnej innej powierzchni ciała. Dzięki systemowi pulsujacych igieł urządzenie wykonuje seryjne nakłucia skóry na regulowaną głębokosc 0,5-2,5mm. W ich wyniku zostaje pobudzony proces intensywnej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pobudzamy wiec poprawę gęstosci i elastyczności skóry, zmniejszając widoczność zmarszczek, porów, uzyskujemy spłycenie i zwężenie rozstępów oraz redukcję blizn potrądzikowych i pooparzeniowych. Ponadto zabieg ten reguluje procesy melanogenezy, dzięki czemu możemy uzyskiwac nim ujednolicenie barwnikowe skóry i rozjaśnienie przebarwień.Mikronakłuwanie frakcyjne pozwala również na wprowadzenie do skóry wielu czynników aktywnych, jak koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe,preparaty z kwasem hialuronowym, krzemionką, czy aminokwasami.Zabieg trwa 15-30 minut, skórę znieczulamy kremem znieczulającym. Wykonujemy kilka przejść w różnych kierunkach po leczonym obszarze, uzyskując zaczerwienienie oraz punkcikowate krwawienie skóry. Pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Po zabiegu konieczne jest  stosowanie kremów łagodzących przez kilka dni. Po 3-4 dniach pojawia się złuszczanie naskórka, które trwa kilka dni.Ponizej przedstawiamy kilka zdjeć pokazujących efekty pozabiegowe.

KARBOKSYTERAPIA – to metoda znana już od wielu lat, ale ostatnio znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Polega na podawaniu do skóry i tkanki podskórnej kontrolowanych ilości tzw.medycznego dwutlenku węgla. Uważa się ją za bardzo bezpieczną. CO2 wchodzi w reakcję z wodą inicjując kaskadę procesów biochemicznych, w konsekwencji których zwiększa się uwalnianie tlenu do tkanek, przepływ krwi, przepuszczalność naczyń kapilarnych.Wzrasta elastyczność włókien kolagenowych, a obszar zabiegu jest znacznie lepiej dotleniony. Zabieg poprawia jędrność skóry, redukuje zmarszczki ( jest rewelacyjny na zmarszczki i cienie pod oczami ) , leczy blizny, obrzeki limfatyczne kończyn, niegojące się rany a nawet cellulit. Karboksyterapie można wykorzystywać także w leczeniu opornych ognisk łuszczycy. Świetne efekty uzyskujemy przy leczeniu wypadania wosów i różnych typów łysienia. Po zakończeniu  procesu CO2 jest wydalane przez płuca.  Zabiegi są mało inwazyjne, prawie niebolesne, nie wymagają żadnego przygotowania a okres rekonwalescencji jest minmalny. Cykl zabiegowy to z reguły 5-15 zabiegów co 7-14 dni. W naszym gabinecie mamy wspaniałe urządzenie do karboksyterapii najnowszej generacji CDT Evolution. Ponizej przedstawiamy kilka zdjec z efektami pozabiegowymi.

AUTOLOGICZNE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – szeroko stosowana i bardzo bezpieczna metoda używana coraz szerzej w medycynie estetycznej, ortopedii, stomatologii, okulistyce, implantologii, medycynie sportowej. Wykorzystuje ona fakt, ze nasze płytki krwi zawierają wiele tzw. czynników wzrostu, czyli substancji pobudzających nasze komórki macierzyste do regeneracji, odbudowy i gojenia uszkodzonych tkanek. Tuz przed zabiegiem pobiera się od pacjenta za pomocą specjalnych zestawów kilka mililitrów krwi, która następnie odwirowuje się w wirówce, a pozyskane w ten sposób osocze pobiera się jałowymi igłami do strzykawek aby nastepnie podać je w określone miejsce. Aby płytki krwi pozostały w nieuszkodzonym stanie i były aktywne biologicznie – wymagane jest używanie specjalnych zestawów do pobierania i odwirowywania krwi. Preparat podajemy metodą mezoterapii (wstrzykujemy). Należy wykonywać ją w seriach. W monoterapii zabiegi powinny być robione co 2 tygodnie, a w zestawieniu z innymi zabiegami ( nakłuwanie frakcyjne, karboksyterapia, mezoterapia koktajlami, pilingi ) odstępy między zabiegami wydłużamy do ok 4 tygodni. Zabieg jest niezwykle bezpieczny, nie powoduje alergii, nietolerancji, jest biokompatybilny z ciałem, naturalny. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zasinienie, niewielka bolesność, ale te objawy mijaja po kilku dniach. Wskazaniem do podania osocza jest starzenie się skóry, blizny, rozstepy, niegojące się rany. Metoda jest niezwykle skuteczna w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy zarówno u kobiet jak i mężczyzn (wypadanie włosów, łysienie ). Choć zabieg z wykorzystaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest bardzo bezpieczny, to istnieją do niego przeciwwskazania – choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, zaburzenia krzepniecia krwi, ciąza, ostre choroby wirusowe, przewlekłe schorzenia wątroby, HIV, ciąża. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z efektami pozabiegowymi.

Z powodu epidemii niektórych zabiegów nie wykonujemy do odwołania. Prosimy dowiedzieć się przed wizyta, czy zabieg który Państwa interesuje jest aktualnie wykonywany.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00