Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28
  • Ikonka do zabiegów dermatologicznych
  • Zabiegi dermatologiczne

W dermatologii często wykorzystywane są różne techniki zabiegowe. Dermedica oferuje wiele z nich – poniżej wymieniliśmy te najważniejsze, a pod spodem opisaliśmy wybrane z nich. Wśród wykonywanych u nas zabiegów są m.in.:

– krioterapia – zabieg mrożenia ciekłym azotem;
– elekrokoagulacja – wypalanie prądem;
– laseroterapia naczyń i depilacja laserowa;
– fototerapia łuszczycy – przy zastosowaniu lampy UVB-311 i PUVA;
– peelingi medyczne;
– mezoterapia – wstrzykiwanie preparatów do skóry w celu pobudzenia produkcji kolagenu lub wypełnienia zmarszczek, obstrzykiwanie skóry głowy przy wypadaniu włosów;
– dermapen – nakłuwanie skóry w celu uzyskania poprawy wyglądu w przypadku blizn, rozstępów lub rejuwenizacji;
– karboksyterapia – obstrzykiwanie dwutlenkiem węgla (rozstępy, blizny, wypadanie włosów);
– rejuwenizacja;
– zabieg wykorzystujący osocze bogatoplytkowe – stosowany w przypadku wypadania włosów, na odmładzanie skory, w razie występowania blizn, rozstępów itp.;
– wypełnianie zmarszczek.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologiczne

Krioterapia. Leczenie zimnem to zabieg o wszechstronnym działaniu – w dermatologii polega na zamrażaniu zmian skórnych ciekłym azotem w celu ich zniszczenia. Stosowana jest w przypadku kurzajek, brodawek, a nawet zmian nowotworowych. Temperatura mrożenia wynosi minus 190 stopni Celsjusza.

Mezoterapia. Zabiegi dermatologiczne mogą też poprawić stan skóry i wygląd twarzy. Mezoterapia jest często wybierana przez panie, którym zależy na młodym wyglądzie. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę cennych składników – jak m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, zestawy witamin, krzemionka organiczna, sole mineralne itd. Poza tym ten zabieg dermatologiczny nie tylko odmładza, ale też nawilża i regeneruje skórę.

Depilacja laserowa. Niezwykle wygodna alternatywa dla tradycyjnego usuwania nadmiaru owłosienia. Zabieg jest bezbolesny i wyjątkowo skuteczny, ale konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów – efekt utrzymuje się około 4-6 tyg.

Fototerapia łuszczycy. Jedna z podstawowych metod leczenia nasilonych postaci łuszczycy. Podczas zabiegu wykorzystywane jest naturalne światło ultrafioletowe oraz sztuczne, emitowane przez specjalistyczne lampy. W naszej klinice używamy lamp UVB-311 i PUVA. Dobre efekty zwykle zapewnia też połączenie fototerapii z lekami z grupy retinoidów.

Z powodu epidemii część zabiegów wycofaliśmy czasowo z oferty . Przed umówieniem się na wizytę zawsze prosimy dokładnie dowiedzieć się czy zabieg, o który Państwu chodzi jest aktualnie wykonywany.

 

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00