Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Laserowe zamykanie naczynek

Jest to zabieg, polegający na obkurczeniu rozszerzonego naczynia krwionośnego przy użyciu promieni lasera. Co ważne dla pacjentów – zmiana, do której dochodzi w naczynkach, jest trwała, a sam zabieg bezbolesny. Aby procedura została wykonana poprawnie i bezpiecznie, konieczny jest dobór indywidualnych parametrów, stąd potrzeba wizyty przygotowawczej w klinice.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy, nogach i innych częściach ciała wykonywane jest u nas laserem IPL Vasculight Elite Lumenis. Szczegółowe opisy naszych zabiegów i sprzętu znajdują się w działach Zabiegi dermatologiczne i Laseroterapia.

Wskazania do zabiegu laseroterapii

Laserowe zamykanie naczynek na nogach jest najpopularniejszą metodą poradzenia sobie z płytko osadzonymi i widocznymi naczynkami, naczyniakami czy pajączkami. 

Z kolei zamykanie naczynek na twarzy pomaga m. in. przy przebarwieniach po trądziku, rumieniu, płytkich i głębszych zmarszczkach. Naczynka zamyka się zarówno na twarzy jak i w innych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie skóra jest zniszczona promieniami UV albo dotknięta znamionami naczyniowymi czy naczyniakami starczymi.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania naczynek

Laseroterapia jest wykonywana po uprzedniej wizycie konsultacyjnej i ewentualnej próbie laserowej. Podczas spotkania wykluczyć należy bowiem zestaw ograniczeń tej metody. Należą do nich m. in. ciemna karnacja, opalona skóra, przyjmowanie niektórych leków, rozległość zmian naczyniowych i pora roku. 

Zamykanie naczynek na nogach, twarzy i innych częściach ciała nie powinno być wykonywane w czasie słonecznego lata w obawie przed możliwością wytworzenia przebarwień, ani w okresie mroźnej pogody, która może zmniejszyć skuteczność zabiegu. Chwilowym przeciwwskazaniem jest też okres ciąży oraz karmienia piersią.

Laserowe usuwanie naczynek – ile zabiegów?

Zabieg najczęściej jest jednorazowy, ale może zdarzyć się potrzeba powtórzenia go, ze względu na zamknięcie tylko części naczynek. Jeśli podczas pierwszego spotkania zamykanie naczynek laserem nie uda się całkowicie, wtedy zapraszamy na kolejną wizytę. 

Jak postępować po laserowym usuwaniu naczynek?

Bezpośrednio po zabiegu laserowym dochodzi do oparzenia skóry i lekkiego obrzęku. Po zabiegu laseroterapii najczęściej skóra jest oparzona przez 1-3 dni. Mogą pojawić się siniaczki lub wybroczyny. Zaraz po zabiegu należy więc wychłodzić skórę przy użyciu zimnego okładu przez ok. pół godziny.  

W skrajnych, dość rzadkich przypadkach, pacjent bywa chwilowo wyłączony z pracy lub nauki. Wszystkie objawy ustępują zwykle po kilku-kilkunastu dniach. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że zdarza się, że ślady po zamykaniu naczynek, pod postacią brązowych przebarwień, mogą zostać z nami na 1-2 lata, a czasem i na stałe.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00