Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28
  • Ikonka do zabiegów laseroterapii
  • Laseroterapia

Obecnie obserwujemy coraz powszechniejsze wykorzystywanie różnych rodzajów laserów w medycynie. Urządzenia te wykorzystują wiązkę laserową i oddziałują bezpośrednio na tkankę. Poniżej najczęstsze zastosowania laseroterapii.

Laser stosowany w dermatologii

Urządzenia laserowe mogą znacznie pomóc w przypadku różnych problemów skórnych i są chętnie wykorzystywane w dermatologii oraz kosmetologii – między innymi podczas takich zabiegów, jak np. zamykanie nieestetycznych naczyń krwionośnych czy usuwanie nadmiaru owłosienia, zmarszczek, tatuażu itd.

Zabiegi laseroterapii stają się coraz popularniejsze i powszechnie stosowane podczas leczenia poważnych schorzeń i w trakcie wykonywania drobnych zabiegów z zakresu kosmetologii – jak usuwanie owłosienia czy zamykanie nieestetycznych naczynek. O wskazaniu do zastosowania konkretnego rodzaju lasera decyduje lekarz dermatolog.

Jakim laserem dysponujemy?

Urządzenie laserowe, którym dysponujemy, należy do najbardziej wszechstronnych na rynku. Jest to Vasculight Elite firmy Lumenis. Łączy ono w sobie światło typu IPL z laserem ND-Yag. Wykonuje się nim zamykanie naczyń krwionośnych oraz trwałą depilację laserową.

Przed każdym zabiegiem laserowym wymagana jest konsultacja lekarska w celu ustalenia wskazań i przeciwwskazań do zabiegu. Zabiegi laserowe wykonuje u nas wyłącznie dr Magdalena Brajczewska. Moc promieniowania i czas trwania zabiegu są dobierane indywidualnie do potrzeb, na podstawie wywiadu z pacjentem. Lekarz może też ewentualnie przeprowadzić próbę laserową – jest ona bardzo przydatna w ocenie skuteczności zabiegu i jego tolerancji.

Po kilku lub kilkunastu dniach lekarz ocenia jej wynik i dopiero wtedy decyduje o wykonaniu pełnego zabiegu. Przeciwwskazania do laseroterapii: bardzo ciemna karnacja, opalona skóra, ciąża, przyjmowanie niektórych leków (np. fotouczulających), niektóre choroby (np. nowotworowe) lub też planowane w najbliższym czasie przebywanie na słońcu. Po laseroterapii trzeba starannie i delikatnie pielęgnować skórę odpowiednimi kosmetykami.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00