Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Depilacja laserowa

Trwała depilacja laserowa poza niewątpliwie pozytywnym efektem estetycznym. Pozwala pozbyć się jakże uciążliwego dla wielu kobiet problemu wrastania włosków pod skórę oraz eliminuje problem podrażnień, krostek czy zacięć, co szczególnie ważne w miejscach, gdzie skóra jest najdelikatniejsza. Ponadto zabiegowi temu można poddać praktycznie dowolną część ciała. Możliwa jest więc zarówno depilacja laserowa twarzy, jak i depilacja laserowa miejsc intymnych, bo o te obszary mamy najwięcej zapytań od Klientów.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nic innego jak laserowe usuwanie owłosienia w komfortowych i sterylnych warunkach naszego gabinetu. Zabieg polega na przykładaniu głowicy laserowej do wybranej partii ciała, miejsce po miejscu. Głowica wysyła wiązkę lasera, której energię przechwytuje barwnik włosa. 

W ten sposób, wnikając w cebulkę, laser niszczy ją wraz z korzeniami. Pacjent, w zależności od depilowanego obszaru ciała, leży lub siedzi, ma na sobie jednorazową bieliznę i ochronne okulary. W razie dużej nietolerancji na ból, stosuje się żele chłodzące.

Ile zabiegów depilacji laserowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa jest trwała, musisz wziąć pod uwagę fakt, że podczas jednej sesji tylko pewien procent owłosienia ulega zniszczeniu, wymagana jest zatem pewna ilość powtórzeń. Najczęściej seria 3-8 zabiegów, wykonywanych co ok. 6 tygodni, to zalecana ilość i częstotliwość, aby laserowe usuwanie owłosienia dało pożądane efekty.  

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

W razie przyjmowania światłouczulających leków i ziół, m. in. dziurawca, wymagana będzie chwilowa przerwa w korzystaniu z tych specyfików. Ponadto nie stosujemy kosmetyków na obszar skóry, który będzie poddany zabiegowi. 

Dwa tygodnie przed depilacją, lub dłużej jeśli to możliwe, należy zrezygnować z opalania – zarówno na słońcu, jak i w solarium, oraz nie wyrywać włosków np. depilatorem czy pęsetą. W dniu zabiegu golimy się natomiast dokładnie przy użyciu zwykłej maszynki z ostrzami.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Często jesteśmy pytani przez Klientów o to, czy depilacja laserowa jasnych włosów będzie skuteczna. Otóż warunkiem udanego zabiegu jest posiadanie owłosienia o kolorze ciemniejszym niż skóra. Bez spełnienia tego warunku, depilacja może zawieść pokładane w niej nadzieje. 

Ponadto nie jest dozwolona depilacja laserowa w ciąży. W tym szczególnym czasie, mając na względzie zdrowie kobiety i jej dziecka, należy zrezygnować z korzystania z ultradźwięków i laserów.

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nieco obrzęknięta, co z reguły mija po 2-3 dniach. Do tego czasu nie używamy kosmetyków, ani nie opalamy się, aby jeszcze dodatkowo nie podrażniać skóry. Dozwolone są jednak specjalne kremy łagodzące, dostępne w aptekach. Będzie to szczególnie pomocne w przypadku zabiegu w delikatnych miejscach, takiego jak depilacja laserowa bikini.

Powrót

Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00
Umów wizytę
przez telefon
lub poprzez
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-19:00