Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

Umów się na wizytę
z Naszym specjalistą.

22 849 84 28

Zamykanie naczyń

Stosujemy dwie metody. Usuwamy naczynia leserowo lub prądem. Wybór metody zależy od wielkości naczyń, lokalizacji oraz wskazań lub przeciwwskazań do laseroterapii.

Metoda igłowa (prąd) jest wykonywana delikatnym koagulatorem T-Away. Po zabiegu przez kilka dni widać drobne strupki w miejscach dotknięć igły. Czasem trzeba zabieg powtórzyć kilka razy. Metoda jest niezastapiona w przypadku licznych naczyniaków rubinowych rozsianych na ciele oraz przy przeciwwskazaniach do lasera.

Laseroterapia jest wykonywana po uprzedniej wizycie konsultacyjnej i ewentualnej próbie laserowej. Jest, bowiem wiele ograniczeń tej metody. M. in. ciemna karnacja, opalona skóra, branie pewnych leków, rozległość zmian, pora roku. Zabiegi mogą być jednorazowe ale może zdarzyć się, że trzeba je powtórzyć. Po zabiegu laseroterapii najczęściej skóra jest oparzona przez 1-3 dni. Jednak dość rzadko zdarza się wyłączenie z pracy czy nauki. Laserowe zamykanie naczyń jest wykonywane laserem IPL Vasculight Elite Lumenis. Szczegółowy opis zabiegów i sprzętu znajduje się w działach: „Zabiegi dermatologiczne” i „Laseroterapia”.

Powrót