Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

Umów się na wizytę
z Naszym specjalistą.

22 849 84 28

Łuszczyca

To problem ok. 2% populacji. Jest to choroba genetyczna. W dalszym ciągu stanowi trudne wyzwanie jeśli chodzi o terapię. Jest leczona zewnętrznie , doustnie  oraz naświetlaniami UVB i UVA (ultrafiolet). W naszym gabinecie leczymy wszystkimi w/w metodami. W odróżnieniu od wielu innych gabinetów dermatologicznych dysponujemy kabinami do naświetlań metoda PUVA i UVB-311.

 

>PUVA – to szczególnie skuteczna i wygodna metoda leczenia łuszczycy promieniami ultrafioletowymi UVA. Na 2 godziny przed naświetlaniem pacjent przyjmuje lek uwrażliwiający skórę na światło. Naświetlania odbywają się 3 razy w tygodniu. Zwykle potrzeba około 20 sesji. Przed zakwalifikowaniem do tej metody konieczna jest wizyta w naszym gabinecie, gdyż bywają również przeciwwskazania do tej metody. Ponadto lekarz prowadzący musi śledzić postęp leczenia

 

 

UVB-311 – to także naświetlanie promieniami ultrafioletowymi ale nie wymaga ono łykania leku swiatlouwrazliwiajacego. Należy wziąć 5-6 sesji w tygodniu. Wymagana ogólna liczba naświetlań jest różna, zwykle ok 15-20. Ta forma leczenia wybierana jest wtedy, kiedy mamy przeciwwskazania do PUVY, kiedy łuszczyca jest świeża, płytka, czasem także u kobiet w ciąży.

 

 

Nasz gabinet posiada klimatyzację, co jest ważne przy naświetlaniach w okresie gorącego lata. Lampy poza ultrafioletem wydzielają sporo ciepła. Klimatyzacja umożliwia przyjemne warunki sesji.

 

Powrót