Lekarz dermatolog - wenerolog

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych i wenerycznych (przenoszonych drogą płciową).

UMÓW WIZYTĘ
przez telefon
(w godzinach pracy recepcji)
lub poprzez
kalendarz na stronie
(poza godzinami pracy recepcji)

22 849 84 28

Łuszczyca

To problem ok. 2% populacji. Jest to choroba genetyczna. W dalszym ciągu stanowi trudne wyzwanie jeśli chodzi o terapię. Leczenie łuszczycy jest przeprowadzane zewnętrznie, doustnie  oraz naświetlaniami UVB i UVA (ultrafiolet) oraz metodą biologiczną. W naszym gabinecie leczymy wszystkimi w/w metodami. W odróżnieniu od wielu innych gabinetów dermatologicznych dysponujemy kabinami do naświetlań metoda PUVA i UVB-311.

>PUVA – to szczególnie skuteczna i wygodna metoda leczenia łuszczycy promieniami ultrafioletowymi UVA. Na 2 godziny przed naświetlaniem pacjent przyjmuje lek uwrażliwiający skórę na światło. Naświetlania odbywają się 3 razy w tygodniu. Zwykle potrzeba około 20 sesji. Przed zakwalifikowaniem do tej metody konieczna jest wizyta w naszym gabinecie, gdyż bywają również przeciwwskazania do tej metody. Ponadto lekarz prowadzący musi śledzić postęp leczenia.

UVB-311 – to także naświetlanie promieniami ultrafioletowymi ale nie wymaga ono łykania leku światłouwrazliwiającego. Należy wziąć 5-6 sesji w tygodniu. Wymagana ogólna liczba naświetlań jest różna, zwykle ok 15-20. Ta forma leczenia wybierana jest wtedy, kiedy mamy przeciwwskazania do PUVY, kiedy łuszczyca jest świeża, płytka, czasem także u kobiet w ciąży.

Nasz gabinet posiada klimatyzację, co jest ważne przy naświetlaniach w okresie gorącego lata. Lampy poza ultrafioletem wydzielają sporo ciepła. Klimatyzacja umożliwia przyjemne warunki sesji.

Niestety z powodu epidemii zmuszeni jesteśmy zawiesić do odwołania naświetlania lampami UVB i PUVA aby zmniejszyć ruch pacjentów w gabinecie.

Powrót